8 czerwca 2022 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Grotnikach odbył się XXVIII Grotnicki Bieg Leśny o Puchar Wójta Gminy Zgierz.
Reprezentacje szkół podstawowych składały się z 5 zawodników wg roczników 2011,2010,2009,2008, i 2007 w kategorii dziewczęta i chłopcy. Dystans do pokonania wynosił 800 metrów.
Zespołowo w kategorii szkół podstawowych dziewczęta zwyciężyły uczennice ze szkół
I miejsce Szkoła Podstawowa w Szczawinie
II miejsce Szkoła Podstawowa w Słowiku
III miejsce Szkoła Podstawowa w Giecznie
Zespołowo w kategorii szkół podstawowych chłopcy zwyciężyli uczniowie ze szkół
I miejsce Szkoła Podstawowa w Słowiku
II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczawinie
III miejsce Szkoła Podstawowa w Giecznie
Wyniki indywidualne w kategorii dziewczęta:
2007 rok urodzenia
I miejsce Maja Salomon - SP Szczawin
II miejsce Weronika Pabjańczyk - SP Słowik
II miejsce Anna Chajdys - SP Gieczno
2008 rok urodzenia
I miejsce Antonina Krupińska - SP Słowik
II miejsce Maja Kacela - SP Gieczno
III miejsce Liliana Gralewska - SP Szczawin
2009 rok urodzenia
I miejsce Marta Lipczyk - SP Słowik
II miejsce Olga Kubera SP Szczawin
III miejsce Zofia Piwońska - SP Grotniki
2010 rok urodzenia
I miejsce Katarzyna Potentas - SP Szczawin
II miejsce Maria Mikinka - SP Słowik
II miejsce Patrycja Jamroziak SP Gieczno
2011 rok urodzenia
I miejsce Aleksandra Gralewska - SP Szczawin
II miejsce Daria Ćwierzona - SP Słowik
III miejsce Michalina Rychlik - SP Besiekierz
Wyniki indywidualne w kategorii chłopcy:
2007 rok urodzenia
I miejsce Janusz Sencerek - SP Słowik
II miejsce Tomasz Jamroziak - SP Gieczno
II miejsce Karol Jóźwiak - SP Szczawin
2008 rok urodzenia
I miejsce Jakub Piotrowski - SP Gieczno
II miejsce Mateusz Adamski - SP Słowik
III miejsce Dominik Kociszewski - SP Besiekierz
2009 rok urodzenia
I miejsce Wiktor Szalejka - SP Słowik
II miejsce Fabian Skotarek - SP Szczawin
III miejsce Hubert Żelewski - Biała
2010 rok urodzenia
I miejsce Jan Sępkowski - SP Szczawin
II miejsce Marcel Sawczuk - SP Słowik
III miejsce Filip Kisiel - SP Grotniki
2011 rok urodzenia
I miejsce Dominik Adamski - SP Słowik
II miejsce Bartosz Kominiak - SP Biała
Krzysztof Dybek - SP Szczawin